top of page

Náboženství

Lidská náboženství

Lidé mají odlišná náboženství než víly. Existují dvě hlavní církve. Církev Čtyř a Tarvanisté. Přičemž náboženství Čtyř má hlavní roli a vyznává ho asi 80 procent veškeré lidské populace Ravenie. Tarvanisté tvoří přibližně 15 procent a zbylých pět tvoří ateisté a vyznavači různých přírodních náboženství.

Náboženství Čtyř

Polyteistické náboženství uznávající čtyři bohy, z nichž každý představuje ochránce ročního období. Je to nejstarší a nejpočetnější církev s velkou politickou mocí. Jejich svaté písmo se jmenuje Neyarula a je staré téměř 2000 let. V Ravenii se pravidelně střídají čtyři roční období a Neyarulové (označení pro vyznavače tohoto náboženství) přikládají změny v přírodě právě bohům. V závislosti na tom, jaká je část roku, k tomu bohu se modlí. Důležité jsou pro ně dny značící začátek nového ročního období, kdy se konají různé slavnosti. Jména bohů jsou následující: Regoslav- bůh jara 

                                                                          Lanyra- bohyně léta  

                                                                          Artokos- bůh podzimu

                                                                          Grapala- bohyně zimy 

Každý člověk má svého patrona, boha toho období, ve kterém se narodil. Patron určuje, kam život člověka povede, určuje jeho osud. Při oslavách narozenin oslavenec obětuje svému patronovi dar podle vlastního výběru. Nejčastěji to ovšem bývají různé řemeslné výrobky či potraviny. 

b9bdde61e741c207e58325208b02bab7-d4wdngh
0df73ac3e5da6d6d0feccf58b7aee844--gold.j
203317983ab0003bb3b473015f9750aa.jpg
7e93b26cfaa94af75b54c63332e41281_edited.

Hlavou církve je proglan. Sídlí v Chrámu Čtyř v Secese a je vybírán vždy po smrti jeho předchůdce Sněmem kněží. Každé vetší město má svatostánek zasvěcený všem čtyřem bohům a hlavní města k tomu navíc vždy mají chrám pro každého zvlášť. Kostely jsou téměř v každé vesnici. 

 

Svátky

1. Ránozimce      -      Začátek jara

1. Slunodíku      -      Začátek léta

1. Polce      -      Začátek podzimu

   1. Snežence      -      Začátek zimy

Tarvanisté

Toto náboženství je rozvinuté pouze v Durii. Vyznávají boha Tarvana. Mocnou bytost, která kdysi stvořila svět a nyní spí na vrcholu nejvyšší hory Ravenie (Popelavá hora 10372 m.n.m.)

Nemají moc velkou politickou moc. V Durii je běžné podél cest potkat kamenné oltáře, které vystavují Tarvanisté, aby vyznačili cesty pro Tarvana, až se jednou probudí a bude se chtít podívat, jak vypadá jeho dílo.

the_hidden_altar_by_sam_peterson-dbnz84u

Vílí náboženství

Víly jsou stvoření s velmi záhadnou minulostí. Neexistují důkazy jejich existence, které by byly starší jak tisíc let, přesto se u nich za tu dobu vyvinula řada náboženství. Na rozdíl od lidí víly nemají tradiční církve vedené menší skupinou lidí. Stojí si za tím, že nepotřebují zprostředkovatele. Někdo by mohl říct, že víly nejsou tak věřící jako lidé. Nelpí na bozích, kteří je povedou. Všechna vílí náboženství jsou čistě přírodního rázu. Posledních přibližně 300 let se jejich náboženství začínají slévat do jednoho a v dnešním světě se dá tvrdit, že existuje pouze jedno velice komplexní náboženství. 

Víra v Matku Přírodu

Hlavní teorie této víry spočívá v tom, že ve všem proudí životní energie, která pochází z jádra země, jinak řečeno od Matky Přírody. V různých materiálech se tato energie hromadí jinak a čím víc má něco energie, tím je živější a posvátnější. Víly se nemodlí, ani nechodí do kostelů. Svou úctu Matce prokazují tím, že pečují o své okolí.

S rozvojem průmyslu a rozšiřováním velkých měst tato vílí teorie poněkud trpí, ovšem postupem času se i víly shodly na nevyhnutelných řešeních. Silně věřící jedinci dodnes mají problémy se způsobem, jakým je ničena příroda v okolí měst. Ti se ale většinou uchylují na venkov.

Největším neštěstím pro vílu je připravit o život zvíře, proto nikdy neuvidíte vílu jíst maso. Na žádné hostině nikdy nebude pečené sele, bažant nebo jiné lidské pochoutky. Zvykli si již na to, že lidé se jejich zásadami řídit nebudou. Pohlížejí na ně jako na podřadnou rasu z mnoha důvodů a toto je jeden z nich.   

455654.jpg

Na Etalských ostrovech, hluboko uprostřed lesů se nachází svaté místo pro všechny víly. Biantrax, posvátný strom. Vědci nedokáží vysvětlit příčinu jeho záře. Podle víl je to místo s obrovskou životní energií a hlavní uzel, ze kterého tato energie proudí. Říká se, že pokud by se se stromem něco stalo, veškerý život by zmizel.

Míšenci se často přiklánění k lidským náboženstvím. Většinou je to kvůli prostředí, ve kterém vyrůstají, a lidskému vlivu.

bottom of page